Večer literárně-hudební s hostem Vojtěchem Kučerou

Večer literárně-hudební s hostem Vojtěchem Kučerou

Do meziříčského M-klubu se vrací Večer literárně-hudební. Programem bude opět provázet Klára Goldstein, která mimo jiné pokřtí svou novou sbírku. Literárním hostem bude Vojtěch Kučera a tím hudebním Lechaim Trio. Poslední letošní literárně-hudební večer se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin.

Básnířka Klára Goldstein připravila na druhý prosincový čtvrtek opět skvělý program Večera literárně-hudebního. Hlavním literárním hostem tentokrát bude básník, editor, redaktor a geograf Vojtěch Kučera. Ten před dvaceti lety společně s Bogdanem Trojakem založil literární revue Weles. Již devět let se významně podílí na organizaci Literární soutěže Františka Halase a působí jako editor knižní Edice LSFH. Vydal sbírky Samomluvy, A hudba? a Nehybnost.

Hudebním hostem bude volné hudební uskupení Lechaim Trio, které vzniklo teprve v loňském roce v Olomouci. Interpretuje klezmer, ale také gypsy jazz a nevyhýbá se ani balkánským motivům či folku. Závěr večera pak bude patřit samotné hostitelce Kláře Goldstein, jež představí a pokřtí svou sbírku Milíře, kterou vydala právě v literárním revue Weles.

(smo#2016)